Svatováclavský víkend ve znamení duchovní hudby
Sobotní koncert v sázavském klášteře se přímo honosil přídomkem „Svatováclavský“ a jeho pořadatelem byla Správa kláštera Sázava spolu s místní Římskokatolickou farností. VUS zde vystoupil v komornějším obsazení s programem od renesanční hudby po tvorbu 20. století. Večer měl dvě specifika; prvním z nich bylo hojné představení vícesborové tvorby – v dílech renesančních i romantických – druhým byla akcentace tří významných českých světců: sv. Ludmily, jejíž svátek připadá na polovinu září, sv. Václava, který slavil svátek přímo v den koncertu a samozřejmě se Sázavou spjatého sv. Prokopa. Tyto tři světce představil sbor jak v dílech historických (písně A. Michny) tak i soudobých (části z cyklu České vigilie A. Tučapského). Zaplněný poutní kostel sv. Prokopa ocenil i vytleskaný přídavek z pera Mortena Lauridsena.
Pouze o den později, v neděli 29. září, se odehrál v pražské bazilice sv. Jakuba druhý koncert k 65. výročí založení, které sbor letos slaví. Program byl neméně slavnostní, světová premiéra cyklu České vigilie Antonína Tučapského. Nestává se každý den, aby neprofesionální soubor uvedl premiéru celovečerního díla takto renomovaného autora, v tomto případě byl navíc zážitek umocněn mluveným slovem, duchovním zamyšlením nad osobami českých světců a světic, jimž je celý cyklus věnován. Tvorby textů i jejich přednesu se ujal českobudějovický biskup Jiří Paďour, za varhany zasedl Jan Kalfus. VUS UK řídil jeho umělecký vedoucí Jakub Zicha, který celý projekt inicioval a z původních devíti samostatných skladeb pomocí spojovacích textů a vkládaných hudebních vstupů vytvořil působivé jednolité dílo.
Pohříchu ne zcela zaplněná svatojakubská bazilika ocenila dílo pro nemoc nepřítomného autora i výkony všech interpretů potleskem ve stoje, což se v kostelech opravdu tak často nevídá.